Szempontok a WC-csésze választásához
A rendszerváltás előtti, áruhiányos időkben az ember annak örült, amit kapott – sokszor a legalapvetőbb termékek esetén sem volt választék, ezért sokakban fel sem merült, hogy válogassanak. Azok az idők szerencsére már elmúltak, ám néha a bőség zavara is tud problémákat okozni.
Szempontok a WC-csésze választásához
A rendszerváltás előtti, áruhiányos időkben az ember annak örült, amit kapott – sokszor a legalapvetőbb termékek esetén sem volt választék, ezért sokakban fel sem merült, hogy válogassanak. Azok az idők szerencsére már elmúltak, ám néha a bőség zavara is tud problémákat okozni. Nem egyszer előfordul, hogy egy vásárló csak annyit mond, kér egy WC-csészét. Na, de milyet? Manapság ugyanis, némi túlzással, ahány ház, annyi WC-csésze, és ami az egyikbe tökéletes, az a másikba egyáltalán nem illik. Legújabb blogcikkünkben összeszedtük, milyen szempontokat érdemes figyelembe venni a WC-csésze kiválasztásakor.
Álló vagy fali?
Évtizedeken át kizárólag álló WC-csészékkel lehetett találkozni mindenhol, ám ezek kevésbé esztétikusak és viszonylag unalmasak is, ezért egyre inkább visszaszorulóban vannak.
Ha már álló WC csésze akkor új építés esetén válasszuk a falra tolható kiviteleket.
Ezeket a WC-ket falon belüli tartályokkal párosíthatjuk. Természetesen vannak előnyeik is, mint a viszonylag jó ár-érték arány, illetve hogy alsó és hátsó kifolyós kivitelben is kaphatók. A fali WC-csészék esztétikusabbak és ennek megfelelően divatosabbak – és drágábbak – is, ám ezek értelemszerűen csak hátsó kifolyóval rendelkeznek, így egy új fürdőszoba kialakításakor már a vízvezetékek bekötésénél el kell dönteni, milyen WC-csészét szeretne az ember. A monoblokk WC-k is nagyon népszerűek, hiszen itt a csésze és a WC-tartály közvetlenül kapcsolódik egymáshoz – ennek a kivitelnek megvan az az előnye, hogy nagyobb bontási, szerelési munkálatok nélkül is kialakítható dizájnos toalett.
Lapos- vagy mélyöblítésű?
Laposöblítésűnek azokat a WC-csészéket nevezzük, amelyeknél a kerámia belső részén van egy sík felület, míg a mélyöblítésű változatoknál ilyen nincsen. Sokan nem szeretik a mélyöblítésű csészéket a visszacsapódó víz miatt, ám jóval higiénikusabbak, és az sem elhanyagolható szempont, hogy a víz azonnal bűzzárként funkcionál. A laposöblítésű modelleket elsősorban kisgyermekes családoknak, idősebb felhasználóknak, illetve olyan a háztartásokba ajánlják, ahol bizonyos betegség miatt időnként mintavételre van szükség.
Peremes vagy perem nélküli?
A klasszikus peremes WC-csészék kihalóban vannak, mind esztétikai, mind higiéniai szempontból eljárt felettük az idő, a perem alatt lerakodó vízkövet ugyanis elég problémás eltávolítani. A perem nélküli WC-csészék nagy előnye, hogy sokkal higiénikusabbak. Tisztításuk egyszerű, mert nincs szükség semmilyen agresszív tisztítószerre, elég egy ronggyal áttörölni a felületet. (itt olvashatunk a bevonatos kerámiák előnyeiről). Ezek a szaniterek eleget tesznek a legszigorúbb higiénés, valamint pénz- és víztakarékossági követelményeknek is.
Forma és szín
A hagyományos lekerekített WC-csészék mellett egyre divatosabbak a szögletesek is. Ennek kiválasztásakor azt kell figyelembe venni, melyik illik a fürdőszoba vagy a WC dizájnjához. Régebben nem volt kérdés, hogy egy WC-csésze csak fehér lehet, manapság azonban rendkívül népszerűek a fekete szaniterek is.
Kiemel ajánlataink: